Özel Sefaköy Vip Akademi Ortaokulu olarak eğitim hayatımıza geleceğin nesillerini benzersiz ve imkanlarla dolu bir eğitim anlayışıyla yetiştirmek üzere yola çıktık. Bu hedefi oluştururken sadece çocuklarımızın geleceğini değil tüm insanlığın geleceğini değiştirmeyi ve güzelleştirmeyi hayal ettik.

Bu bağlamda verdiğimiz eğitimi çocuklarımızın kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak, hayallerine ulaşmalarını sağlayacak olanaklarla donattık.

Verdiğimiz eğitimle çocuklarımızı;

– Farklı düşünen, farklı davranan daha da önemlisi farkı yaratan,

– Yeri geldiğinde objektif davranan, objektif kararlar alan ve aldığı kararları uygulayabilecek erdeme ve cesarete sahip olan,

– Kendisine, fiziksel ve sosyal çevresine, insanlığa karşı duyarlı olan ve eylemlerini bu duyarlılıkla şekillendiren,

– Global rekabet sistemine adapte olan, rekabetin içinde yer almaktan çekinmeyen ve bu rekabeti kendi yararına kullanabilen,

– Gelişmekten ve değişmekten korkmayan, aksine bu gelişimi ve değişimi yönetmeyi bilen bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Bu ilkelerle şekillenen Özel Sefaköy Vip Akademi Ortaokulu’nun eğitimcileri olarak eğitim felsefemizdeki en büyük odak noktamız ise bütün çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olacak donanımları, imkanları ve değerleri onlarla buluşturmaktır.

Çünkü bizler inanıyoruz ki;

“Her çocuk, hayalini gerçekleştirme imkanına sahip olmayı hak eder.”