Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

Özel Sefaköy Vip Akademi Ortaokulu “Geleceğin nesillerini en nitelikli ve en donanımlı nasıl yetiştirebiliriz?” sorusunun cevabını oluşturması amacıyla kuruldu. Bu projeyi oluştururken en büyük güvencemiz, çocuklarımızın zekasına ve yapabileceklerine olan inancımızdı. Çünkü biz inanıyoruz ki doğru bir planlamayla, çocuklarımızın hayallerini önemseyen adil bir sistemle ve hayallerine yürüdükleri yollarda onlara yardımcı olabilecek imkân ve donanımlarla eğitilen çocuklarımız sadece yaşadıkları çevreyi değil tüm dünyayı değiştirecek ve güzelleştirecektir.

Vip Akademi Ortaokulu olarak en büyük odak noktamız tüm öğrencilerimizin hayallerini önemseyen bir aile ortamı yaratmaktır. Benim idealim ise evrensel ahlak değerlerine sahip, hayal gücü sınırsız, farkındalık sahibi, kendi potansiyelinin farkında olan ve bu potansiyelini kendi hayallerini gerçekleştirmek için kullanabilecek yetkinliğe sahip dünya vatandaşlarını eğitmeyi kendine ilke edinmiş bu ailenin bir parçası olmaktır.

Bu idealleri gerçekleştirmek amacıyla oluşturduğumuz; öğrencilerimizin kendilerini ve yapabileceklerini keşfedip, yollarını çizmelerine yardımcı olacak mentor öğretmen sistemimiz ve rehberlik servisimiz, hedeflerine yürüdükleri yollarda onları yakından izleyip gelişmelerini takip edecek akademik takip sistemimiz, dünya sorunlarına duyarlı, uluslararası rekabete hazır bireyler oluşturmak amacıyla yabancı dil odaklı eğitimimiz Vip Akademi’nin kurulma aşamasında sorduğumuz sorunun cevabını karşılamak üzere oluşturduğumuz tüm sistemlerin iskeletini oluşturmaktadır.

Bütün bu ideallerin ışığından faydalanan çocuklarımızın gelecekte tüm dünyaya ışık olması dileğiyle…

Mustafa YEŞİLBAŞ
Özel Sefaköy Vip Akademi Ortaokulu
Kurucu Müdürü